Skip to content

Invitasjon og tidsplan for TreStykker2013!

Nå er invitasjonene sendt ut til AHO, NTNU og BAS.

TreStykker 2013 omhandler en naturtomt ytterst i Nordnesparken i Bergen. I samarbeid med Grønn Etat og prosjektet Barnas byrom er fokuset denne gangen barn og kreativ utfoldelse og bevegelse.
Trestykker ønsker gjennom arkitektoniske grep å forbedre dagens urbane rom for lek ved å

Bryte ut av konvensjonell utforming og utfordre aldersgrensen for

lek!TIDSPLAN

Fredag 22. mars til onsdag 27. mars (begynnelse av påskeuken)
Prosjektering og planlegging.

Mandag 22. juli til mandag 5 august
Byggeperiode.

Veiledere:
Espen Folgerø, OPA FORM Arkitekter og Hector Pina Barrios, Multiconsult.

Gjester på tegnesalen:
Todd Saunders, Saunders Architecture,
Sixten Rahllf, 3RW Arkitekter
Cecilie Anderson, Prorektor BAS, tidligere ansatt hos Helen&Hard Arkitekter

Alle deltakere binder seg til begge periodene.TreStykker ordner med overnatting til de som trenger det .

For å søke må du:

Sende inn et motivasjonsbrev som forklarer hvorfor du har lyst til å være med på TreStykker2013.
Fortell hvilket år du går i og om du har relevant erfaring fra byggeplass eller lignende.
Binde deg til de 3 ukene som workshopen varer.

Vi oppfordrer søkere til å observere barn i lek og gjøre seg opp noen meninger om tema.Det er satt av 10 deltagerplasser til hver skole og ved stor interesse vil det bli loddtrekkning om plassene.
I 2012 var det nærmere 60 søkere, så halvparten fikk mulighet til å være med.

Utvelgelse av deltagere vil skje første halvdel av januar. Har du fått plass får du vite det innen 1. februar!

Vi oppfordrer studenter fra alle årskull til å søke!

SØKNADSFRIST: 31. DESEMBER
Søknad sendes til: trestykker_bergen2013@trestykker.com

Har du spørsmål angående prosjektet eller søknadsprosessen ta gjerne kontakt med oss på trestykker_bergen2013@trestykker.com eller via:

Kari : 93 21 92 58, kari@trestykker.com
Vilde : 98 41 84 94, vilde@trestykker.com
Sebastian : 48 10 08 59, sebastian@trestykker.com
Henrik : 48 22 00 30, henrik@trestykker.com
Benjamin : 92 40 51 52, benjamin@trestykker.com